batak indir

Üyeliksiz Batak Oyna

Üyeliksiz Batak Oyna genel olarak kahvehanelerde oynandığını bildiğimiz bir deste, 52 kâğıttan oluşan kartlarla oynanıyor. Ama artık insanlar batak oyununu kahvehaneye ya da kafeye gitmeksizin internet vasıtası ile de oynayabiliyor. Batak oyunları dört türe ayrılır. Bu türler ihaleli batak, gömmeli batak, eşli batak ve koz maça batak oyunları olarak bilinir. İhaleli, eşli ve kozmaça olarak bilinen batak oyunlarını dört kişiyle oynanıyorken, gömmeli batak üç kişinin bir araya gelmesiyle oynanabiliyor.

üyeliksiz batak oyna
üyeliksiz batak oyna

Üyeliksiz Batak

Üyeliksiz Batak Gömmeli batak oyunu oynandığı esnada başlangıç olarak dört tane kâğıt ortaya konulurken, geri kalan kağıtlar üç oyuncuya da eşit miktarlar da dağıtılıyor. Kâğıdı dağıtan kişi sağ tarafındaki kişiye ihaleye girip girmeyeceğini sorar ve ihaleye girmenin en alt sınırı sekizdir. Eğer oyunculardan hiç kimse ihaleye girmeyi kabul etmezse ihale dağıtımı yapan kişiye yediden kalıyor. Daha sonra ise ihaleye giren kişi kendisindeki kağıtlara göre bir koz belirliyor ve elinde gereksiz gördüğü dört kağıtla, başlangıçta ortaya koyduğu dört kâğıt yerine gömüyor. Oyunun kalanı ise normal batak şeklinde devam ediyor.

Üye Olmadan Batak Oyna

Kozmaça batak oyunu diğer anlattığımız oyundan farklı olarak dört kişi ile birlikte oynanıyor. Oyun kozu maça olarak biliniyor. Oyun içerisinde ihale olayı bulunmuyor. Herkese bulundurdukları kağıtlarla kaç alabileceği sorusu soruluyor, belirtildikten sonra oyun başlıyor. Her bir oyuncu söylediği sayının en fazla iki üstünü alabiliyor. Şayet iki el üstünde alınırsa puan cetveline söylenilen sayının -10 ile çarpılmış hali yazılıyor.

İhaleli bata oyunu oynanırken ihale aynı şekilde dağıtan kişinin sağındakinden başlar. İhaleye girme sınır beş olarak belirlidir. Şayet kimse ihaleye girmeyi kabul etmiyorsa dağıtan kişi üzerinden dörtten başlıyor. Her oyuncu oyunu tek başına götürür ve girdikleri ihaleyi almaya çalışıyor. Alamadıklarında batar ve eksi ile çarpılır.

Üye Olmadan Batak

Eşli batak oyunu, üstte ki oyunla benzerdir. Bu oyunların farkıysa herkes karşı tarafında bulunanla eş şeklindedir. İhale benzer şekilde sekiz üzerinden başlatılır. Eğer aynı şekilde kimse ihaleye girmeyi kabul etmezse dağıtıcı üzerinden yediden başlar. İhaleye giren kişi elinde bulundurduklarıyla eşinin bulundurduklarına tahminen bir koz ortaya atar. İhaleye girenin karşısındaki eşi kağıtları ortaya açar. Oyunu ihaleye giren kişi götürür. Bir kendisinden bir de karşısındaki kişiden kart alarak oyunu çevirmeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En iyi Batak İndirme ve Oynama Sitesi